Dla wyjaśnienia i przypomnienia ....

....w ślad za informacjami, które przekazywaliśmy w ub roku- nastąpiły zmiany w miejscu funkcjonowania naszej Grupy Męskiej Vera Virtu:
 
Drodzy członkowie, drodzy sympatycy Grupy Męskiej Vera Virtu – informujemy, że w dniu 16.11.20 odbyło się nasze ostatnie spotkanie w sali Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Wejherowie. W tym poście bardzo trudno opisać to wszystko co działo się przez okres ponad 4-ch lat funkcjonowania naszej wspólnoty przy Sanktuarium w Wejherowie. Nie sposób nie zaznaczyć przede wszystkim tego co najważniejsze – ilu mężczyzn dzięki Vera Virtu odnalazło swoją wiarę, pogłębiło ją jak również ilu weszło na swoją prawdziwą drogę, drogę męskiego chrześcijanina...Naszą „misję” realizowaliśmy w oparciu o m.in. regułę Św. Benedykta w której chodzi o łączenie aktywności zewnętrznej z duchową czyli „módl się i pracuj...”. Inspiracją do działania na rzecz innych, do pomagania w różnych sytuacjach są dla nas również słowa Św. Jakuba, który w swoim liście głosił, że „(...)wiara bez uczynków jest martwa” (Jk 2,14-26). Pomogliśmy, pomagamy i nadal będziemy wspierać mężczyzn w ich chrześcijańskiej i męskiej tożsamości.
Bardzo serdecznie dziękujemy za dotychczasową opiekę O. Joelowi OFM i wszystkim tym, z którymi mieliśmy ogromną przyjemność przez te wszystkie lata współpracować. Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy - Bóg Zapłać!
Wyrażając olbrzymią troskę o rozwój duchowy mężczyzn - członków nie tylko naszej grupy ale wszystkich tych, którzy traktowali Vera Virtu nie tylko jako wspólnotę lecz prawdziwy męski ruch w kościele jako swego rodzaju „lek na kryzys męstwa w kościele” - podjęliśmy bardzo trudną decyzję o zakończeniu współpracy z Sanktuarium w Wejherowie. Nie oznacza to absolutnie zakończenia działalności i funkcjonowania Grupy Męskiej Vera Virtu a oznacza raczej przygotowywanie się do tworzenia Prawdziwego Męskiego Ruchu pod przewodnictwem zaangażowanej osoby duchowej w innym miejscu.
Jednocześnie pragniemy tutaj również zaznaczyć, że My jako Grupa Męska Vera Virtu – kategorycznie i definitywnie odcinamy się od kilku niechlubnych wydarzeń oraz niezidentyfikowanych i nieznanych wartości, którymi kierują się działania innych mężczyzn gromadzących się wokół jednego z Ojców posługujących w Sanktuarium. Mogły być one w ostatnim czasie niejednokrotnie błędnie przypisywane naszej wspólnocie. Ostatecznie to również miało wpływ na naszą suwerenną decyzję związaną z zakończeniem naszej posługi. Prosimy Was wszystkich o modlitwę – nie tylko za nas, naszą wspólnotę ale przede wszystkim o modlitwę za wszystkich naszych Kapłanów, Ojców, którzy posługują w tym świętym miejscu. To bardzo ważne nie tylko w naszym codziennym życiu ale również życiu naszych kapłanów, w życiu naszej parafii aby tętniła ona życiem prawdziwą wiarą – o czym również wspomniał Abp Grzegorz Ryś w swojej konferencji nt.: Nawrócenia pastoralnego w parafii i we wspólnocie, którą głosił podczas sesji ewangelizacyjnej w Kaliszu we wrześniu 2020...