II Kaszubska N(M)ocna Droga Krzyżowa

Przygotowania do organizowanego przez nas wydarzenia zbliżają się ku końcowi. Od jutra tj. 26.02.20 czyli Środy Popielcowej - zaczynają się zapisy na II Kaszubską N(M)ocną Drogę Krzyżową. Zapisy będą możliwe tylko poprzez naszą stronę za pośrednictwem przygotowanego, specjalnego formularza. Tegoroczne wydarzenie przebiega pod hasłem: KAŻDY DŹWIGA WŁASNY KRZYŻ.

Czym jest to wydarzenie? Czym się różni od innych tego typu wydarzeń? W zasadzie można powiedzieć, że każda taka Droga Krzyżowa ma na celu skłonienie wielu z nas, wiernych do refleksji, przemyśleń i realizacji postanowień w okresie Wielkiego Postu. Wszystko po to by w jeszcze lepiej przygotować się do przeżywania Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Mistrza, Jezusa Chrystusa.

Wydarzenie przygotowane przez nas to:

  • indywidualnie przygotowana trasa ze Stacjami Drogi Krzyżowej na których – dopiero po dotarciu uczestnika - są wręczane rozważania z danej Stacji.
  • rozważania są indywidualne – osobne dla kobiet (przygotowane przez kobiety) i mężczyzn przygotowane przez mężczyzn)
  • rozważania to spisane indywidualne nasze doświadczenia i świadectwa.
  • osobiste zaangażowanie wielu osób, nie tylko z grupy Vera Virtu

Dlaczego N(M)ocna ?? Bo jest nocna i jest..mocna. Dystans 48 km jest naprawdę...mocny. Ale pamiętajmy !! Tu nie chodzi o bicie rekordów, zaliczanie kolejnych kilometrów w jak najkrótszym czasie. To ma być własne,osobiste wewnętrzne zmaganie każdego uczestnika. Każdy, kto wyruszy w drogę przeżyje je na swój sposób. Czas powinien być dobrze wykorzystany. Na refleksję, modlitwę w drodze...

Ilość przygotowanych pakietów uczestnika jest ograniczona.

Wydarzenie rozpocznie się 27.03.2020 o godzinie 20:00 mszą św. w Kaplicy Trzech Krzyży na Kalwarii Wejherowskiej (przy ul. Strzeleckiej). Zapisy będziemy prowadzić na stronie www.veravirtu.pl do dnia 13.03.2020r.


Wydawanie pakietów zarejestrowanym uczestnikom rozpocznie się od godz. 19.00 przy kaplicy XXIV – Kaplica Zdjęcia z Krzyża (dojście od ul Strzeleckiej lub od ul. Harcerskiej)

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

 

logo droga krzyzowa