IV Edycja Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów...

...tym razem z zaznaczeniem naszej obecności poprzez przedstawiciela naszej męskiej grupy - Wojtka.

Od 24.11.19 do 29.11.19 w Porszewicach k. Łodzi w Ośrodku Rekolekcyjno-Konferencyjnym Archiediecezji Łódzkiej trwał I-wszy moduł IV Edycji Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów powołanej przez Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, którego przewodniczącym jest abp Grzegorz Ryś.

Brało w nim udział 102 uczestników z kraju oraz m.in. z USA, Irlandii, Anglii, Ukrainy reprezentujących różne wspólnoty ruchy i środowiska kościelne.
W czwartek 28.11.19 uczestnicy wyszli na ewangelizację by spotkać się z ludźmi potrzebującymi Dobrej Nowiny w różnych miejscach Łodzi.
8 grup ewangelizacyjnych wyruszyło m.in. pod centrum handlowe Manufaktura, na ul. Piotrkowską, do szpitala, domu samotnej matki, więzienia, domu opieki społecznej, zakładu dla młodocianych dzieląc się orędziem kerygmatu.

Wśród uczestników byli również przedstawiciele duchowieństwa, wspólnot uwielbieniowych, rodzinnych, grup męskich – tam również był „nasz człowiek” z Grupy Vera Virtu: - "My mężczyźni bez względu na charakter wykonywanej pracy musimy pogłębiać nasze, własne życie duchowe tym samym ewangelizować siebie i nasze rodziny, naszych bliskich i znajomych. Nie możemy o tym Panowie zapomnieć"IMG 20191126 150038 7.