MĘSKIE DROGI RÓŻAŃCOWE

Panowie... jesteśmy katolikami...mężczyznami. Mamy rodziny, mamy dzieci, mamy rodziców. Jesteśmy synami, braćmi, małżonkami. To na nas spoczywa obowiązek krzewienia wiary w rodzinach. To na nas spoczywa obowiązek budowania i umacniania wiary chrześcijańskiej zarówno w nas samych jaki i naszych rodzinach. Szczególnie w dzisiejszych czasach. Trudnych czasach.https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8d/1.5/16/1f914.png");">?

Jednym z pomocnych „narzędzi” dla nas, dla mężczyzn do umacniania wiary i tradycji to RÓŻANIEC. Traktowany oczywiście nie jako „wisiorek” zawieszony na szyi czy ozdoba na ręce ale jako forma prawdziwej, głębokiej i refleksyjnej modlitwy. To ona nas wzmacnia, dodaje nam pełni życia i radości – jest po prostu niezbędna. https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc5/1.5/16/1f4aa.png");">?https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td9/1.5/16/1f64f.png");">?

Zbliża się miesiąc październik – a więc w tradycji zapoczątkowany w 1885 roku przez papieża Leona XIII miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t29/1.5/16/1f448.png");">?

My jako mężczyźni z Grupy Vera Virtu przygotowalismy specjalnie dla mężczyzn - specjalny cykl wydarzeń nazwany: MĘSKIE DROGI RÓŻAŃCOWE.

Ideą tego wydarzenia jest męskie, wspólne poświęcenie czasu na modlitwę różańcową, która będzie odmawiana w październiku w różnych miejscach i czasie. O poszczególnych wydarzeniach będziemy informować kilka dni przed danym terminem na naszym Facebook'u. Modlitwy będą odbywać się nie tylko w kościele przy klasztorze O. Franciszkanów, ale również m.in. w innych parafiach. Na te spotkania zapraszamy wszystkich mężczyzn każdego stanu, starszych i młodszych.
Przed każdym wydarzeniem będziemy zbierać intencje modlitewne zapisane na kartkach (oczywiście będzie można zapisywać intencje anonimowo), które będziemy przedstawiać w trakcie modlitw. Intencje można również przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – będą wydrukowane i dołączone do intencji na dane spotkanie. 

P.S.

Nie martw się jeśli nie umiesz odmawiać modlitwy różańcowej, nie wstydź się tego – to nie jest problem jednego faceta. Wielu z nas, mężczyzn nie raz „zapomniało” nawet po co przychodzimy w niedzielę do kościoła...czas najwyższy zacząć to zmieniać – zatem, po prostu przyjdź – zobaczysz, nauczysz się i dalej będzie tylko lepiej...

 

Na spotkania „MĘSKIE DROGI RÓŻAŃCOWE” zapraszamy jako Grupa Męska Vera Virtu oraz nasz Opiekun Duchowy Ojciec Joel OFM.

Meski rózaniec